Ballina Lajme Djali i Komandantit Legjendar në Shkup! Takohet me kryetarin e Lëvizjes BESA....

Djali i Komandantit Legjendar në Shkup! Takohet me kryetarin e Lëvizjes BESA. Çka po “zihet”?

Sot kisha nderin të jem mysafir në konak të bacit Rushit në Saraj të Shkupit. Prezenca e Lulzim Jasharit, djalit të komandantit legjendar Adem Jashari e bëri edhe më të ngrohtë këtë konak. Takimi me figura të tilla që janë krenari e kombit shqiptar, të jep shpresë se megjithatë i’a vlen të sakrifikosh për këtë popull dhe këto troje!, shkruan në faqen e tij në Facebook Bilall Kasami, kryetar i Lëvizjes BESA.