Ballina Argëtim Me daulle e saze/Ja si martohet ylli i Arsenalit në mes të...

Me daulle e saze/Ja si martohet ylli i Arsenalit në mes të Stambollit (VIDEO)

Futbollisti Mesut Ozil i ka dhënë fund beqarisë, duke u martuar në një ceremoni tradicionale të zhvilluar në Stamboll me partneren e tij Amine Gulse.

Jo vetëm një futbollist i shkëlqyer, por Mesut Ozil, në videot e publikuara në rrjetet sociale edhe nga vet ai, tregoi aftësi të shkëlqyera edhe në kërcim.

Në dasma e zhvilluar në Stamboll u karakterizua nga elementë tradicionalë, ku nuk mungoi as daullja.

Më parë gjatë javës, futbollisti premtoi se të gjitha të ardhurat nga dasma do të shkojnë për bamirësi.

Artikulli paraprakElezi: 26.2 milion euro nga Banka Botërore për lehtësim të tregtisë dhe transportit në Ballkanin Perëndimor
Artikulli tjetërLindi nga një lidhje jashtëmartesore, gazetarja shqiptare rrëfen luftën me vd*ekjen: Jam e lumtur që s’jam me nënën time