Ballina Kronika Shkrumbohet një shtëpi në Çellopek të Tetovës (FOTO)

Shkrumbohet një shtëpi në Çellopek të Tetovës (FOTO)

Nuk ka të lënduar nga zjarri që dogji një shtëpi në fshatin Çellopek të Komunës së Bërvenicës. Shtëpia njëkatëshe dhe me hapësirë rreth 50 metra katrorë filloi dë digjet rreth orës 11 e 20 minuta, pa së cilës u thirrën zjarrfikësit.

– Rreth dy orë na u deshën që ta lokalizojmë dhe shuajmë plotësisht zjarrin. U pengua që zjarri të përhapet në shtëpitë fqinje. Familja me kohë ishte evakuuar dhe nuk ka të lënduar, por ka dëme të mëdha materiale, deklaroi komandanti i njësisë territoriale të zjarrfikëseve, Uka Aliti.

Njësia e Zjarrfikësve të Tetovës intervenoi me tre automjete dhe shtatë zjarrfikës.


Artikulli paraprakVihet pas hekurave 57-vjeçari nga Tetova
Artikulli tjetërTetovë, makina përplas çilkistin dhe këmbësorin