Ballina Kronika Shqiptari hipën në majë të vinçit në Itali; Do hidhem nëse…

Shqiptari hipën në majë të vinçit në Itali; Do hidhem nëse…

Një shqiptar ka hipur sipër një vinçi dhe ka kërc*ënuar se do të hidh*et nga 30 m. Ngjarja është regjistruan në orën 7 të mëngjesit të sotëm në Giulianova Lido në Itali.

Shqiptari ishte ish-punonjës i kompanisë që do të ndërtonte një godinë në zonën përreth. Sipas mediave italiane, shqiptari nuk ishte paguar nga kompania për të cilën kishte punuar.

Në vendngjarje erdhën menjëherë zjarrfikësit, një patrullë karabinierësh, se dhe kryebashkiaku Costantini. Shqiptari zbriti nga vinçi vetëm në momentin që u sigurua se firma do t’i paguante 3400 eurot që i detyrohej.


Artikulli paraprakKarambol në kufi (VIDEO)
Artikulli tjetërLëvizja Besa protestë para SPB së Tetovës pas ndalimit të aktivistëve të saj (VIDEO+FOTO)