Ballina Kronika Tetovë, makina përmbyset në bulevard (FOTO)

Tetovë, makina përmbyset në bulevard (FOTO)

Mbrëmë, 11 korrik 2019, rreth orës 22 e 20 minuta, në rrugën “Iliria” në Tetovë, makina e tipit “Pezho 206” me targa të Tetovës, e drejtuar nga 38 vjeçari D.P, nga fshati Falisht i Tetovës, ka humbur kontrollin ndaj automjetit, ka devijuar nga rruga dhe është përmbysur.


Nga rrokullisja, shoferi i cili ka qenë vetëm në makinë, ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe është dërguar në Spitalin Klinik të Tetovës, ku është mbajtur për mjekim të mëtutjeshëm.

Është kryer inspektimi komplet në vendin e ngjarjes.


Artikulli paraprakEdhe një tetovar përcillet për në Idrizovë
Artikulli tjetërKarambol në kufi (VIDEO)