Ballina Aktualitet Lajme Pas incidentit me turistët në Himarë, klienti ekzekuton kamerierin pasi sanduiçi nuk...

Pas incidentit me turistët në Himarë, klienti ekzekuton kamerierin pasi sanduiçi nuk u përgatit “shpejt”

Një kamerier në një restorant në Seine-Saint-Denis, Francë, u qël^lua për vd^ekje të premten nga një klient i pakënaqur, pasi sanduiçi i tij nuk u përgatit shpejt.

Rreth orës 9:00 të së premtes, punonjësit e këtij restoranti të vogël, të vendosur në rrëzë të një ndërtese në Noisy-le-Grand, thërritën oficerët e policisë pasi “një prej kolegëve të tyre u që^llua”.

Vik^tima, një 28-vjeçar, vd^iq në vend pavarësisht ndërhyrjes. Ai ” u paraqit me një pla^gë plu^mbi në shpatull,” tha burimi.

Autori i dyshuar, i cili që^lloi me një ar^më zjarri, iku, ndërkohë që është shpallur në kërkim. Sipas të pranishmëve, “ai kishte qenë i pakënaqur sepse sanduiçi i tij nuk ishte përgatitur aq shpejt,” tha burimi.

Zyra e prok^urorit publik të Bobigny i tha AFP se kishin hapur një het^im për vr^asje, që i është besuar policisë gjy^qësore të Seine-Saint-Denis.

Të shtunën, para restorantit që shërben pica dhe sanduiçe, disa banorë thonë se janë befasuar shumë nga drama. “Ai u vr^a për një sanduiç?”, “E trishtueshme,” thotë një grua 29-vjeçare, “është një restorant i qetë, pa probleme, i hapur vetëm disa muaj më parë.”

Banorët e tjerë, megjithatë, tregojnë gjendjen shpirtërore të lagjes: “është plot kri^minalitet këtu”, tha Jeremy, 40 vjeç, duke iu referuar trafikut të dro^gës. “Shpesh ka njerëz të alko^olizuar,” tha 40-vjeçari Aboubacar.

Pak ditë më parë, ndodhi një skandal në Himarë, ku pronari i një lokali dhu^noi disa turistë spanjollë.


Artikulli paraprak‘Spanjollët kishin …’, pronari i lokalit në lot: Doja lekët e mia! (VIDEO)
Artikulli tjetërPunëtori gjen 360 mijë dollarë, lë pa fjalë komunën dhe pronarin e parave (Fotot)