Ballina Argëtim VIDEO: 103-vjeçarja thyen rekordin botëror, hidhet me parashutë

VIDEO: 103-vjeçarja thyen rekordin botëror, hidhet me parashutë

Një 103-vjeçare nga Uashingtoni i Shteteve të Bashkuara ka hyrë në librat e historisë si personi më i vjetër në botë që bën Sky Diving.

Ajo bashkë me 3 gjenerata të familjes së saj u hodhën së bashku që të thyenin rekordin që mbahej nga një 100-vjeçar.

103-vjeçarja dukej shumë e lumtur që realizoi këtë ëndër të saj. (TemA)

Artikulli paraprakSi po plaket forca e punës në Europë, do të kërkohen gjithnjë e më shumë emigrantë nga Lindja (dhe Maqedonia, Shqipëria, Kosova)
Artikulli tjetërÇ’po ndodh me lokalin ku ndodhi incidenti me turistët spanjollë (VIDEO)