Ballina Aktualitet Lajme Fotot e rralla/ Si dukeshin shqiptarët dhe Shqipëria 100 vjet më parë

Fotot e rralla/ Si dukeshin shqiptarët dhe Shqipëria 100 vjet më parë

Fotot e mëposhtme tregojnë realitetin në Shqipëri 100 vjet më parë.

Ato janë shkrepur nga Severin Worm-Petersen gjatë vitit 1920 dhe tregojnë një copës nga Shqipëria dhe shqiptarët e asaj periudhe.

Artikulli paraprakNjë mijë euro për prostatën, 100 për synetllik; ja çmimet e zv.ministrit të Shëndetësisë
Artikulli tjetërKosova dhuron spektakël në fitoren ndaj Malit të Zi, vijon ëndrra për në “Euro 2020”