Ballina Aktualitet Kosovë Kjo është diferenca aktuale mes PDK-së dhe dy partive të para (VIDEO+LIVE)

Kjo është diferenca aktuale mes PDK-së dhe dy partive të para (VIDEO+LIVE)

KQZ po vazhdon me numërimin e votave nga zgjedhjet e parakohshme që u mbajtën sot në Kosovë.

Vetëvendosje ka 190.936 vota apo 25,78%
e pasuar nga LDK me 184.185 vota apo 24,87%
njofton Tetova News.
PDK është e treta me 157.561 vota apo 21,28%
Ndërkaq koalicioni AAK-PSD ka 85.695 vota apo 11,57%
dhe koalicionit tjetër Nisma-AKR-PD ka 34.159 vota apo 4,97%

Artikulli paraprakArabia Saudite lejon çiftet e huaj të pamartuar të flenë bashkë në hotel
Artikulli tjetërNë Prishtinë po prin Lëvizja Vetëvendosje!