Ballina Argëtim Kuriozitete Tetovari shpik furrën inovative për pjekjen e gështenjave (VIDEO)

Tetovari shpik furrën inovative për pjekjen e gështenjave (VIDEO)

Qendra Kulturore për Inovacione dhe kreativitet në Tetovë e cila u hap në fund të muajit shtator, vazhdon me aktivitetet e saja duke sjellur inovacione dhe shpikje mjaft interesante, por njëkohëissht edhe që ua lehtësojnë punën përdorruesve të ndryshëm të tyre.

Në këtë qendër, sot është prezantuar edhe një furrë për pjekjen e gështenjave mjaft interesante. E veçanta e saj është njëkohësisht mund të piqen 25 kilogram gështenja për rreth 40 minuta.

Furra inovative për pjekjen e gështenjave, prej sot është në shitje dhe qytetarët e interesuar mund ta porosisin ndërsa garancion ka 5 vjet.

Furra për pjekjen e gështenjave, vjen pikërisht në sezonin e tyre sepse Tetova së bashku me rrethinë është e njohur për kultivimin e gështenjave prandaj ky inovacion është shumë i mirëseardhur pë rata që e ushtrojnë këtë veprimtari.

Artikulli paraprakIsa Mustafa i gatshëm për t’u bërë president i Kosovës (VIDEO)
Artikulli tjetërDeklarata e fortë, Haradinaj: Gent Cakaj ka punuar kundër Kosovës