Ballina Aktualitet Arjanit Hoxha paralajmëron befasi të mëdha në prag të pesë vjetorit të...

Arjanit Hoxha paralajmëron befasi të mëdha në prag të pesë vjetorit të Lëvizjes Besa!

Sekretari Përgjithshëm i Lëvizjes Besa, Arjanit Hoxha, përmes një postimi në Facebook, ka paralajmëruar opinionin publik se së shpejti Lëvizjes Besa, do t’i bashkangjitet një numër i madh i aktivistëve nga Likova e Kumanovës.

Hoxha e ka bërë të ditur se në prag të pesë vjetorit të Lëvizjes Besa, do t’i bashkangjiten shumë aktivistë nga Komuna e Likovës.

“Për çdo ditë në Lëvizjen BESA po bashkangjiten shumë persona, të rinjë dhe të reja, profesionist të përkushtuar, me vullnet dhe dëshirë për të kontribuar në ndryshimin e gjendjes së përgjithshme të shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut.

Në prag të 5 vjetorit të Lëvizjes BESA, surpriza e radhës do të jetë nesër,ku pritet që Lëvizjes t’i bashkangjitet edhe një grupi i madh nga vendbanimet e Komunës së Likovës.

Deri më 12 Prill 2020 urojmë që të na bashkangjiten edhe shumë të tjerë që bashkarisht të bëjmë ndryshimin e kërkuar. Na priftë e mbara!”, shkruan Hoxha në Facebook.

Përndryshe, më 22 nëntor, Lëvizja Besa, në hapësirat e Swiss Palace – Tetovë, do të festojë pesë vjetorin e partisë.

Artikulli paraprakSHKOLLA FILLORE “DRITA” NË VITIN 1941 DHE HISTORIKU I FSHATIT ZHELINË NDËR SHEKUJ
Artikulli tjetërShmangie ndaj taksave apo bamirësi? Tufat me para hidhen nga dritarja e një pallati në Indi (VIDEO)