Ballina Aktualitet Lajme Befason Pacolli: Publikon një foto që do t’ju lë pa mend…

Befason Pacolli: Publikon një foto që do t’ju lë pa mend…

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka shpërndarë një fotografi të kryeqytetit të Kazakistanit, Nur Sulltan.

Pacolli thotë se ky qytet u projektua e ndërtua kryesisht nga shqiptarët.

Ai shkruan se nuk pati kurr mundësinë ta ndërtojë edhe Kosovës kështu, kjo për shkak të mungesës së forcës politike, thotë ai.

Ky është postimi i tij i plotë:

Përshëndetje sonte nga Nur Sulltani, kryeqyteti i projektuar dhe i ndërtuar kryesisht nga shqiptarët. Jam krenar që kemi lënë gjurmë të përjetshme edhe në këtë pjesë të botës. Është fat i keq që asnjëherë nuk pata mundesinë (Për mungesë të forcës politike) me ndërtuar kështu edhe Kosovën!

Artikulli paraprakFamilja Ramadani bëhet me shtëpi të re! Bamirësit nuk lejuan që kjo familje ta kalojë dimrin në kasolle (VIDEO)
Artikulli tjetërNë pranga dy tetovarë, S U L M U A N pronarin e restorantit