Ballina Argëtim Flori Mumajesi vjen ndryshe, zbulon projektin “Dhemb” (VIDEO)

Flori Mumajesi vjen ndryshe, zbulon projektin “Dhemb” (VIDEO)

Flori Mumajesi iu rikthye muzikës pas një viti mungesë. Pas një heshtje të gjatë, këngëtari i mirënjohur zbuloi ekskluzivisht për ABC projektin më të ri që mban titullin “Dhemb”. Një baladë me një tekst të fortë për këto kohë të vështira.

Kënga, e cila u transmetua premierë në “Radarin Informativ” nis me një mesazh domethënës: “Nuk promovoj rrugën e dhimbjes dhe as të trishtimit. Nuk dorëzohem edhe kur të dyja ulen këmbëkryq përpara meje. ABC e jetës? Dashuri pa kushte…”.

Ndërkaq, në një reagim në rrjete sociale Flori shprehet: “Jetojmë në kohë të vështira, më falni që shpirti s’më krijoi një këngë festive! Thjesht nuk munda dot!”.

Artikulli paraprakÇështja e detit/ Berisha i përgjigjet Ramës: Ja ku gënjen. Shqipëria humbet triliona euro kurse Greqia fiton… (VIDEO)
Artikulli tjetër2020-ta ishte viti i Dua Lipës, kap majat e suksesit në “Billboard”