Ballina Argëtim Humbi bastin, turku mbulon veturën e tij me 11 mijë domino (FOTO)

Humbi bastin, turku mbulon veturën e tij me 11 mijë domino (FOTO)

Një burrë nga Turqia ka mbuluar veturën e tij me 11 mijë domino, pasi humbi bastin me një mik të tij.

Murat Tokmak kishte vënë bast me një mik se do ta mbulojë veturën e tij me domino, nëse humb derisa luan Rumminkub me miqtë, transmeton Telegrafi.

E kur humbi lojën, ai veturën e tij prodhim të vitit 1976, e mbuloi me domino për gjashtë ditë dhe atë me ndihmën e gjashtë shokëve.

Imazhet e veturë në trafik janë shpërndarë në rrjetet sociale dhe kanë fituar vëmendje të madhe, sikurse të qytetarëve ashtu edhe të policëve.

Madje policët kanë ndaluar qarkullimin e saj në trafik, madje i kanë shqiptuar një tiketë pronarit të saj – Tokmakut. /Telegrafi/

Artikulli paraprakU hoq nga puna, u kthye në fabrikë dhe shkatërroi 50 automjete me një ekskavator
Artikulli tjetërRekord botëror: Argjendari indian krijon unazën e rrallë me 12.638 diamante