Ballina Lajme RRITET bilanci nga SH P Ë R TH I M I në...

RRITET bilanci nga SH P Ë R TH I M I në Madrid, 4 viktima 11 të P L A G O S U R (VIDEO)

Katër persona kanë mbetur të  v d e k u r  nga një  sh p ë r th i m  në një ndërtesë banimi në qendër të Madridit të mërkurën, raporton AP.

Të paktën 11 persona u  p l a g o s ë n  në  sh p ë r th i m, një në gjendje të rëndë, tha shërbimi i urgjencës në Madrid.

Zyrtarët konfirmuan se  sh p ë r th i m i  ishte shkaktuar nga një rrjedhje  g a z i.

Një zëdhënës i policisë u tha gazetarëve se zjarrfikësit po përpiqeshin të shuanin një zjarr të vogël brenda ndërtesës përpara se të mund të sillnin  q e n, ekipe  sh p ë t i m i  dhe ekspertë për të vlerësuar strukturën e mjediseve të dëmtuara.

Edhe pse  sh p ë r th i m i  ishte i  f u q i sh ë m, nuk është raportuar për të lënduar në një shtëpi të të moshuarve afër dhe as në një shkollë ngjitur me ndërtesën.

Kryebashkiaku i Madridit, Jose Luis Martinez Almeida tha se disa dëmtime të lehta ishin identifikuar në shkollë, por, sipas tij, njerëzit nuk pësuan më shumë se “g ë r v i sh t j e”.