E martë, 3 Gusht, 2021

Sekreti i dhëmbëve të shëndetshëm, tumeriku!

Must Read

Shafran i Indisë ose tumeriku është një erëz që duket se ka përdorime dhe përfitime të pafundme, përfshirë ketu dhe shëndetin tuaj oral. Ekzistojnë tre mënyra kryesore në të cilat përdorimi i rregullt i shafranit të Indisë mund të përmirësojë shëndetin tuaj të gojës:

Kanceri i gojës: Tumeriku ka veti të caktuara që mund t’i japin fund rritjes së disa qelizave kancerogjene.

Dhimbja e dhëmbëve: Vetitë antibakteriale në shafran i Indisë mund të luftojnë kundër dhimbjeve të dhëmbëve dhe të mbrojnë nga infeksioni.

Problemet me mishrat e dhëmbëve: Kombinimi i vetive anti-bakteriale, anti-inflamatore dhe antifungale të tumerikut mbrojnë dhe qetësojnë mishrat./e.b-abcnews.al

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Momentet pas V R A S J E S së shqiptares në Florida, detaje të reja nga skena e K R I M I...

Banorë të zonës, kanë publikuar video pak pas  v r a s j e s  së 27-vjeçares shqiptare në...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img