Ballina Top Lajm A K S I D E N T O H E T...

A K S I D E N T O H E T duke bërë ski, V D E S biznesmeni shqiptar në Bullgari

Biznesmeni Agron Uka nga Kosova ka ndërruar jetë pasi është  a k s i d e n t u a r  teksa ishte duke bërë ski në Bansko të Bullgarisë. Lajmi është bërë me dije nga shoqata e Gastronomëve të Kosovës.

“Pas një  a k s i d e n t i  të rëndë, ndërroi jetë Agron Uka. Shoqata e Gastronomëve të Kosovës në emër të anëtarëve të saj, shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Uka dhe për të afërmit e saj, me rastin e humbjes së më të dashurit të tyre.

Agroni ka qenë një gastronom i suksesshëm, energjik dhe i devotshëm, duke i dhënë shije të veçantë dhe vlerë Ferizajit. Prehu në paqe Agron, të qoftë dheu i lehtë e i përjetshëm kujtimi për ty!”, thuhet në njoftim.

Për ndarjen e tij nga jeta ka reaguar dhe Komuna e Ferizajt.

“Me pikëllim morëm lajmin për ndarjen nga jeta në moshë të re të bashkëqytetarit tonë, Agron Uka. Me këtë rast, Kryetari i Komunës, Agim Aliu përmes telegramit, i shpreh ngushëllime të sinqerta familjes, miqve e të njohurve të të ndjerit”, thuhet në telegram ngushëllimin e tyre”, deklaron Komuna e Ferizajt./mv.abcnews.al

Artikulli paraprakANALIZA nga Ian Bremmer, Time: Si pushteti i gabuar i Erdogan në Turqi rrezikon botën
Artikulli tjetër75 dollarë për të përqafuar lopën