Ballina Aktualitet MPB jep detaje për V R A S J E N në...

MPB jep detaje për V R A S J E N në Fushë Topanë

Sot në mëngjes u raportua për dy të  v d e k u r  në Lagjen Tophane në Shkup.

MPB bën të ditur se të  v r a r ë t  janë të moshës 28 dhe 24 vjet të cilët janë gjetur të  v d e k u r  në automjet.
Në vendngjarje janë gjetur  g ë zh o j a  nga  p i s t o l e t a  dhe  p u sh k a  a u t o m a t i k e, ndërsa ende nuk është bërë i ditur motivi i  v r a s j e s.

“Është vërtetuar identiteti i të  v r a r ë v e  me inicialet A.b (28) dhe B.V (24), të dy nga Shkupi. Po ndërmerren masat për zbardhjen e plotë të rastit”, thonë nga MPB.

Ndërkaq Alsat ka dhënë më herët lajmin dhe emrat e të v r a r ève: Alsat jozyrtarisht mëson se në orët e hershme të mëngjesit, diku rreth orës 03:00 në rrugën Makedonska-Kosovska Brigada, në afërsi të pompës së benzinës “Mak Petrol” në Lagjen e Fushë Topanës ka ndodhur një  p ë r l e sh j e  e  a r m a t o s u r  me ku dy persona kanë mbetur të  v r a r ë. Burime të Alsat nga MPB-ja njoftojnë se dy  v i k t i m a t janë Afrim Berisha 28 vjeçar dhe Burim Vardar 24 vjeçar, të cilët janë  q ë ll u a r  nga një makinë në lëvizje me  p i s t o l e t ë  dhe  p u sh k ë  a u t o m a t i k e.  F o r ca   të shumta  p o l i c o r e  janë në vendngjarje dhe po  h e t o j n ë rastin. Tani për tani nuk dihen motivet e  p ë r l e sh j e s. Ministria e Brendshme gjatë ditës pritet të del me detaje rreth këtij  i n c i d e n t i  të  a r m a t o s u r.

 

Artikulli paraprakNjerëzit me gurë në veshka mund të vuajnë nga osteoporoza dhe frakturat e kockave
Artikulli tjetërSallareva e Tetovës në rrjetin social (VIDEO+FOTO)