Ballina Kronika Vihet pas hekurave 52-vjeçari nga Sllatina e Tetovës

Vihet pas hekurave 52-vjeçari nga Sllatina e Tetovës

Dje (18 mars), rreth orës 15.00, në fshatin Varvarë të Tetovës, në lokalitetin e quajtur “Guri i Gjinit”, efektivët e policisë të SPB Tetovë e kanë  p r i v u a r  nga  l i r i a  52-vjeçarin B.N. nga Sllatina e Tetovës, i cili me veturën ,,Lada Samara“ me targa të Shkupit transportonte dru zjarri pa dokumentet e nevojshme.

Është kryer inspektimi dhe automjeti i tij, drutë dhe një sharrë motorike janë konfiskuan përkohësisht dhe të njëjtat janë dorëzuar Policisë Pyjore për procedura të mëtejshme.

Çështja është duke u sqaruar dhe dokumentuar, njofton SPB-Tetovë.

Video bonus:

 

Artikulli paraprakA L A R M në Greqi, zbulohet varianti i kombinuar i koronavirusit
Artikulli tjetërI bërë xurxull, tetovari bën namin në shtëpi, familja kërkon ndihmën e uniformave blu