3 pije të shëndetshme që duhet t’i konsumoni në mëngjes

Must Read

Kur nuk konsumoni kafen apo një çaj, mëngjesi juaj nuk është i plotë. Kjo ndodh pasi keni stomakun bosh. Për këtë arsye, duhet të merrni parasysh konsumimin e pijeve të shëndetshme kur e nisni ditën.

Çaji jeshil

Nëse preferoni çajin, zgjidhni atë jeshil për 3 ditë në javë. Përmban flavonoide dhe polifenole, antioksidantë natyralë. Këto përbërje janë jashtëzakonisht të dobishme për shëndetin pasi ndihmojnë në neutralizimin e radikalëve të lirë në trup. Për më tepër, antioksidantët parandalojnë sëmundjen e zemrës duke relaksuar enët e gjakut.

Thuaji PO lëngut të domates

Lëngu i domates është jashtëzakonisht ushqyes. Kontrollon lloje të ndryshme të qelizave kancerogjene. Është një burim i pasur i likopenit antioksidues. Kjo përbërje zvogëlon rrezikun e problemeve me mushkëritë dhe stomakun.

Limon dhe ujë

Uji me limon dhe mjaltë është një pije e pereferuar sidomos për ata që duan të luftojnë peshën. Shtrydhni një gjysmë limoni dhe përziejeni me një gotë ujë të ngrohtë. /abcnews.al

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

100 $ një pako kafe, çfarë po ndodh në Korenë e Veriut?

Nga Joshua Berlinger & ;Paula Hancocks “CNN” Kim Jong Un tani ka probleme më të mëdha se sa Shtetet e Bashkuara....
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img