Ballina Aktualitet Meta takon Ministren Federale për Çështjet e BE dhe Kushtetutës së Republikës...

Meta takon Ministren Federale për Çështjet e BE dhe Kushtetutës së Republikës së Austrisë, znj.Karoline Edtstadler

Kënaqësi të takohesha me Ministren Federale për Çështjet e BE dhe Kushtetutën të Republikës së Austrisë, znj.Karoline Edtstadler.
Vlerësova miqësinë e hershme mes dy vendeve tona dhe mbështetjen e pakursyer të Austrisë, si në marrëdhëniet dypalëshe ashtu edhe ndaj procesit të integrimit europian.
Theksova se sfida jonë më e madhe në këtë proces është zbatimi i Kritereve të Kopenhagës, kyç jo vetëm për përparimin e Shqipërisë me negociatat e anëtarësimit, por veçanërisht për të motivuar të rinjtë, që të ndërtojnë të ardhmen e tyre europiane në vendin tonë./Ilir Meta

Artikulli paraprakGati dosja, Gjykata Speciale së shpejti nis procesin për një tjetër ish-lider të UÇK-së
Artikulli tjetërQeveria gjermane paguan kompensim për fëmijët