Ballina Kultura Dossier Kur Mbreti Zog bënte plazh në Durrës, foto të rralla të vitit...

Kur Mbreti Zog bënte plazh në Durrës, foto të rralla të vitit 1925

Një foto e rrallë është publikuar së fundmi në lidhje me pushimet që bënti Mbreti Zog.

Pamjet janë shkrepur në vitin 1925 kur Mbreti bënte plazh në Durrës.

Nga fotot shikohet momenti kur mbreti shijonte rrezet e diellit në bregdetin e Durrësit.

Imazhet janë publikuar nga Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave në rrjetet sociale.

“Duke të uruar një fundjavë të bukur në bregdet, bëje dhe ti një foto si Mbret!

Foto origjinale: Mbreti Zog në bregdetin e Durrësit, viti 1925”, thuhet në postimin e Drejtorisë së Arkivave.e.su./abcnews.al

Artikulli paraprakFilmoi tornadon me erën 200 km në orë, uniformat blu të Çekisë i shprehin admirim për guximin (VIDEO autentike)
Artikulli tjetërZbulohet kafka e një specie të re njerëzore në Kinë