E martë, 3 Gusht, 2021

Mali i Tomorrit ende nën pushtetin e flakëve, deri më tani janë djegur 23 hektarë pyje (VIDEO)

Must Read

Dita e pestë e zjarrit në Malin e Tomorrit. Disa vatra zjarri janë drejt neutralizimit ndërsa të tjera janë duke u përhapur nga era. Në ndihmë për fikjen e zjarrit banorëve të fshatrave përreth Tomorri janë vënë dhe helikopterë.

Burimet zyrtare nga ADZM Berat konfirmojnë se deri më tani janë djegur rreth 23 hektar pyll me pisha si dhe janë djegur disa vendbanime të kafshëve të egra. /abcnews.al/

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
Latest News

Momentet pas V R A S J E S së shqiptares në Florida, detaje të reja nga skena e K R I M I...

Banorë të zonës, kanë publikuar video pak pas  v r a s j e s  së 27-vjeçares shqiptare në...
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img