Ballina Kronika Mediumi kroat: Ky është shkaku i a k s i d...

Mediumi kroat: Ky është shkaku i a k s i d e n t i t, njëri nga shoferët ndërroi jetë (VIDEO+FOTO)

Të paktën 10 persona kanë  v d e k u r  në një aksident afër Slavonski Brodit në Koraci, dhe të paktën 40 persona po marrin trajtim mjekësor.

Sipas mediumit kroat, 24sata.hr, shoferët e autobusit nga Kosova që po bartte mërgimtarë nga Frankfurti për në Prishtinë kishin pushuar në Bregana për gjysmë ore para  a k s id e n t i t. Aty ata ishin ndërruar dhe drejtimin e autobusit e kishte marrë shoferi tjetër. Supozohet se  a k s i d e n t i  është shkaktuar nga lodhja e shoferit, transmeton Gazeta Express.

Mes të  v d e k u r v e  është shoferi ‘tjetër’, i cili nuk po e voziste autobusin në atë kohë, raporton ky medium.

Shefi i stacionit të policisë rrugore të Slavonski Brod, Franjo Galiq the se ky  a k s i d e n t  ishte nga më të rëndët që ka parë ai.

“Ka të paktën 10 të  v d e k ur . Nuk mund të them nëse kishte fëmijë mes të  v d e k u r v e  ose të lënduarve”, shtoi ai.

@tn.lajmelokale
@tetovanews