Ballina Kronika Makineria e ndërtimit i pret rrugën dhe copëton 54-vjeçarin shqiptar

Makineria e ndërtimit i pret rrugën dhe copëton 54-vjeçarin shqiptar

Një aksident në punë i ka marrë jetën një 54 vjeçari shqiptar.

Aksident mësohet se ka ndodhur në zonën e Varit, në rrugën Dodekanisou në Corbi, rreth orës 11:20 të të hënës së 23 Tetorit.

Sipas të dhënave të fundit, shqiptari që pësoi vdekjen e tmerrshme ndodhej në vendngjarje për shkak të punimeve që po kryheshin në zonën për vendosjen e fibrave optike.

54-vjeçari, baba i dy fëmijëve, ndodhej në një vrimë në tokë dhe makina e ndërtimit që preu rrugën, e ka përmbysur duke e copëtuar, shkruajnë mediat greke.

Vendi i ngjarjes është rrethuar nga Policia greke që në momentin e parë, ndërsa në vendngjarje kanë shkuar një mjek, një zjarrfikës dhe një ambulancë.

Për shkak të aksidentit janë arrestuar dy drejtuesit e makinerive dhe aktualisht ndodhen në Komisariatin e zonës për të dhënë deklaratën e parë për ngjarjen tragjike.

@tetovanews