Ballina Top Lajm LAJM I TRISHTË NGA GJERMANIA/Ndahet nga jeta 19-vjeçari nga Pallçishti i Tetovës

LAJM I TRISHTË NGA GJERMANIA/Ndahet nga jeta 19-vjeçari nga Pallçishti i Tetovës

Bashkësia Islame Shqiptare/AIG Bashkimi Nürnberg jep lajmin e trishtë dhe njofton se më date 06.02.2024, në Nuremberg të Gjermanisë ka ndërrruar jetë djaloshi 19 vjeçar Ensar Odai (I lindur më 29.09.2004), djali i  Fatmir Odait nga fshati Pallçisht Tetovës, transmeton Tetova News.

Namazi i Xhenazes është falur më 07.02.2024, pas namazit  të drekës në objektin e Xhamisë Shqiptare në Nuremberg.

Një status në facebook ka publikuar edhe Rushit Ismani nga Kamjani:

Na le pa fjalë !!!
Po sa fillove të dije për jetën, ti u ndave nga kjo botë !!!
Të ndaloi zemra së rahuri, pikërishtë në moshën fillestare të shijimit të jetës tënde !!!
Të qoftë dheu i lehtë daja im !!!
Nuk të harojmë kurrë !!!

Video bonus:

 

@tn.lajmelokale
@tetovanews