Ballina Argëtim Jetë & Stil Elementet e pamjes së jashtme që ndikojnë vetbesimin e vajzave

Elementet e pamjes së jashtme që ndikojnë vetbesimin e vajzave

“Vishni një vajzë bukur dhe do kuptoni që ajo mund të sundojë botën.”

Fuqia e takave, buzëkuqit, bizhuve, është e padiskutueshme. Të gjitha ne vajzat kemi nevojë për disa elemente apo shtysa që na bëjnë të ndihemi mirë me veten tonë dhe bukur në pamjen e jashtme.

Takat e larta

Këpucët me taka na bëjnë të dukemi më të gjata dhe na shtojnë dozën e feminitetit dhe sigurisë. Takat mund të jenë nga më të ndryshmet por më të rehatshmet janë katroret.

Syzet
Syzet duhen zgjedhur me kujdes në mënyrë që të përshtaten me formën e fytyrës…

Buzëkuq i kuq

Ngjyra e kuqe është shumë tërheqëse dhe buzëkuqi duhet zgjedhur duke patur parasysh edhe tonin e lëkurës

Aksesorët
Aksesori mund të jetë një gjerdan, një byrzylyk, perla apo edhe një unazë, ama janë detaje që marin vëmëndje dhe plotësojnë më së miri look-un tuaj./sn/

@tn.lajmelokale
@tetovanews