Ballina Shëndeti Koha në të cilën zgjoheni tregon se çfarë shqetësimesh keni

Koha në të cilën zgjoheni tregon se çfarë shqetësimesh keni

Sipas mjekësisë tradicionale kineze, cikli i gjumit mund të zbulojë shumë për gjendjen fizike dhe emocionale dhe mund të na dërgojë edhe mesazhe nga një forcë superiore. Koha që shkon për të fjetur ose kur zgjoheni mund të zbulojë një mesazh alarmues që nuk duhet ta anashkaloni.

Më poshtë jepet shpjegimi për secilën prej këtyre.

-Nëse keni vështirësi të bini në gjumë midis orës 21 dhe 22, mund të jetë një sinjal stresi. Do të ishte më mirë të praktikoni meditimin për t’u çlodhur dhe për të pushuar.

– Zgjimi në mes orës 11:00 dhe 13:00 mund të tregojë zhgënjim emocional. Sipas mjekësisë tradicionale kineze, kjo është koha në të cilën fshikëza e tëmthit është aktive. Në këtë rast, përpiquni të falni dhe pranoni veten për atë që jeni.

-Nëse zgjohesh në orën 13:00 dhe 15:00, kjo është për shkak se ju keni grumbulluar zemërim. Kjo energji lidhet me mëlçinë dhe lidhet me zemërimin dhe tejkalimin e energjisë yang. Mundohuni të pini një gotë ujë të ftohtë dhe të meditoni.

– Zgjimi nga ora 3:00 deri në orën 5:00 mund të tregojë se një forcë më e madhe po komunikon me ju. Koha e mëngjesit është e lidhur me mushkëritë dhe pikëllimin. Nëse zgjoheni në këtë kohë, kjo ndodh për shkak se një prani e lartë dëshiron t’ju udhëzojë drejt një qëllimi më të madh. Ju mund të luteni dhe të bëni ushtrime të frymëmarrjes për t’u kthyer në gjumë.

“Nëse zgjoheni në orën 5:00 deri në orën 7:00, kjo është për shkak se keni bllokime emocionale. Në këtë kohë energjia e zorrëve është aktive dhe do të thotë që keni shumë blloqe emocionale. Provoni të shtriheni përmbys ose të shkoni në banjo.

Është interesante se si trupi është në gjendje të dërgojë sinjale të ndryshme në lidhje me gjendjen fizike, emocionale dhe shpirtërore. Kjo është e rëndësishme për të gjithë, që të mësojmë të dëgjojmë dhe të kuptojmë këto sinjale, për të përmirësuar jetën tonë. /Revista Psikologji/

Artikulli paraprakSheshel: Serbia të rreshtohet krah Assadit dhe ta mbrojë atë
Artikulli tjetërBasha publikon arrestimin e kuksianëve: Thirrje për reagim popullor (VIDEO)