Ballina Aktualitet Lajme Erdogan në Britani, takon mbretëreshën Elizabeth në pallatin Buckingham (VIDEO)

Erdogan në Britani, takon mbretëreshën Elizabeth në pallatin Buckingham (VIDEO)

Mbretëresha e Britanisë Elizabeta ka mirëpritur sot presidentin turk Rexhep Tajip Erdoan dhe bashkëshorten e tij në Pallatin e Bakinghamit.

Udhëheqësi turk ndodhet në Londër në një vizitë tre-ditore, gjatë së cilës ai është parashikuar të takohet edhe me kryeministren britanike Tereza Mej, shkruan oranews.

Ajo pritet të diskutojë çështjen e të drejtave të njeriut me presidentin turk, si dhe zhvillimin e bashkëpunimit Britani-Turqi në fusha si kundër-terrorizmi, emigracioni, qendrueshëmria rajonale dhe tregtia.

Artikulli paraprakKthesa e papritur, Kim Jong-un anulon bisedimet me Jugun, dyshime edhe për takimin me Trump
Artikulli tjetërTrump i ka treguar Merkelit dhomën e gjumit! Zbulohen arsyet…