Ballina Argëtim Jetë & Stil Lot dhe dhimbje, përcillet për në banesën e fundit aktori i njohur...

Lot dhe dhimbje, përcillet për në banesën e fundit aktori i njohur i “Ertugrul” (VIDEO)

Aktori i njohur turk i serialit “Ertugrul” që humbi jetën mëngjesin e të dielës ArdaOzir është përcjellë për në banesën e fundit ditën e djeshme. Ai u nda nga jeta si pasojë e një aksidenti.

Familjarë, miq e kolegë u mblodhën në Izmir pranë Universitetit të Arteve të Bukura që t’i jepnin lamtumirën e fundit aktorit të njohur.

Nga pjesëmarrësit e shumtë në ceremoni ishin edhe miqtë e ngushtë, aktorët Burak Altay dhe Riza Kacaoglu.

Kocaoglu, i njohur për rolet në serialet “Ezel” dhe “I infiltruari” kujtoi se Arda, me të cilin kishte kaluar shumë vite në të njëjtën klasë, ishte rritur përpara të tjerëve pasi kishte humbur edhe babanë në moshë shumë të re.

“Ishte më i shpejti ndër ne. Edhe tani e provoi këtë”, tha Kocaoglu, ndërsa nëna e aktorit Belkis Oziri dhe e motra Sohret Eyipisiren, mezi qëndronin në këmbë.

“Ende nuk e besoj dot, jam shumë i pikëlluar.” Këto ishin fjalët e para të aktoritkryesor në serialin “Ertugrul”, Engin Altan Duzyatan për median pasi humbi në një aksident shokun e tij të ngushtë Arda Oziri.

Arda Ozir u njoh nga publiku shqiptar me rolin e tij në telenovelen “Ertugrul” si Goktug.

Artikulli paraprakNjë shekull më parë, kur në Shqipëri përdoreshin 25 monedha të ndryshme
Artikulli tjetërSheshel kërcënon: Mezi presim që të nisemi ta çlirojmë Kosovën serbe