Ballina Argëtim Kuriozitete Kafshon hardhucën, bualli ngre në ‘fluturim’ luanin (Video)

Kafshon hardhucën, bualli ngre në ‘fluturim’ luanin (Video)

Vizitorët në Parkun Kombëtar të Kruger në Afrikën e Jugut kanë filmuar një buall që shpëtoi një hardhucë gjigande nga një luan i ri. Videoja është postuar në kanalin e YouTube “Kruger Sightings”.

Luani po mbante në gojën prenë e vetë kur një dem i madh e pa dhe menjëherë u hodh në “ring” duke e goditur grabitqarin.

Fillimisht luani u përplas në tokë dhe e rrëzoi hardhucën nga goja e tij, por bualli nuk e kurseu një goditje të dytë duke e hedhur fluturimthi.

Demi qëndroni mbi reptilin gjigand, duke e mbrojtur atë nga shkeljet e luanëve të tjerë aty pranë.

Artikulli paraprakSheshel kërcënon: Mezi presim që të nisemi ta çlirojmë Kosovën serbe
Artikulli tjetërE neglizhoi 50 vite, heq 15 kg tumor (Foto)