Ballina Argëtim Jetë & Stil Macron dhe Merkel zgjedhin Elenin si më të mirën e Eurovision

Macron dhe Merkel zgjedhin Elenin si më të mirën e Eurovision

Kënga “Fuego” e shqiptares Eleni Foureira e cila përfaqësoi Qipron në Eurovision, po korrë sukses në të gjithë botë.

Pavarësisht se u rendit në vend të dytë në Eurovision, shumë zëra thonë se ajo do të duhej të ishte fituese.

Megjithatë, performanca e këngëtares shqiptare dhe kënga ritmike, është kthyer në hitin e momentin.

Fanse e Elenit duket se është edhe kancelarja gjermane Angela Merkel.

Në samitin e djeshëm të BE-së me Ballkanin Perëndimor, Angela Merkel tha duke qeshur se preferon këngën Fuego.

Edhe Presidenti i Francës, Macron, kishte të njëjtin mendim.

Nuk mungoi falenderimi në Twiiter nga Eleni Foureira për kancelaren gjermane./sn/

Artikulli paraprakEfektet nga konsumi i bukës së misrit
Artikulli tjetërNjihuni me mrekullitë e karrotës