Ballina Shëndeti Njihuni me mrekullitë e karrotës

Njihuni me mrekullitë e karrotës

Karrotat janë të pasura me beta karrotën, vitamina A,B,C,K dhe E. Së bashku me kosin në një smoothie janë të pazëvendësueshme për t’u mbushur plot energji, pikërisht me konsumimin e tyre.

Ka shumë pak përbërës dhe ju merr vetëm disa minuta për ta bërë.

Përbërësit

2 karrota

1 nektarinë

2 feta pjepër (ngjyrë portokalli)

1 kivi

3 lugë kos

Përgatitja

Në fillim lajmë karrotat mirë dhe i ziejmë. Nga ana tjetër qerojmë dhe presim në feta të holla pjeprin, kivin dhe nektarinat.

Në një blender shtojmë karrotat e prerë kubikë, frutat dhe kosin. I përziejmë mirë derisa të krijohet një masë homogjene. Smoothie juaj është gati!

Artikulli paraprakMacron dhe Merkel zgjedhin Elenin si më të mirën e Eurovision
Artikulli tjetërShqiptarja dëbohet pas 18 vitesh nga SHBA-ja pa ju thënë lamtumirë tre fëmijëve