Ballina Aktualitet Lajme Mickovski: I gatshëm të kërkoj falje në emër të partisë

Mickovski: I gatshëm të kërkoj falje në emër të partisë

Kreu iVMRO-DPMNE-se, Hristijan Mickovski, është shprehur se është i gatshëm të kërkoj falje publike për gabimet e qeverisë së tij gjatë periudhës 11 vjeçare që ishte në pushtet.

“Në periudhë prej 11 vitesh është normale që njeriu që punon edhe të gabojë dhe për këtë nuk duhet të ketë dyshime. Nuk mund të jeni 100 për qind i suksesshëm në gjitha punët. Nuk e kam problem të kërkojë falje, por duhet të potencohet se gjatë asaj qeverisje 11 vjeçare, 180 mijë njerëz janë punësuar”, tha Mickoski, gjatë një interviste në TV Sitel.

Micokovski ndërkohë theksoi se gjatë qeverisjes së VMRO-së në Maqedoni ka pasur edhe shumë kohëra të mira.

Artikulli paraprakKëtë vjeshtë shpallen të akuzuarit e parë nga Gjykata Speciale
Artikulli tjetërSot shënohet Dita e Policisë së Maqedonisë