Ballina Aktualitet Lajme Sot shënohet Dita e Policisë së Maqedonisë

Sot shënohet Dita e Policisë së Maqedonisë

Me disa ngjarje dhe aktivitete sot do të shënohet Dita e Policisë së Maqedonisë.

Pasdite në Ohër do të mbahen disa ushtrime promovuese nga ana e njësiteve të Ministrisë së Punëve të Brendshme.

Ndërsa në Shkup do të mbahet takimi i dytë ndërkombëtar i Asociacionit Ndërkombëtar të Policisë, në kuadër të së cilit do të mbahen disa gara rekreative në qitje, me përfaqësues nga dhjetë vende evropiane.

Artikulli paraprakMickovski: I gatshëm të kërkoj falje në emër të partisë
Artikulli tjetërGreqi, mbi 10 000 migrantë riatdhesohen vullnetarisht