Ballina Shëndeti Të humbësh peshë me patëllxhan

Të humbësh peshë me patëllxhan

Për të rënë në peshë ekzistojnë mjaft strategji dhe këshilla që i gjejmë në internet, në konsultime me specialistë apo duke iu referuar teorive të kaluara nga brezi në brez. Sigurisht që do të gjeni disa të dhëna për sa i përket patëllxhanit.

Kjo perime ka përdorim të zakonshëm në gastronomi, e sallata, por jo të gjithë i njohin vetitë e tij të shkëlqyera për të rënë në peshë. Kjo pasi ka pak yndyrna dhe një sasi të madhe uji.

Receta e ujit të patëllxhanit, dy gota uthull molle, një lugë të vogël sodë, një patëllxhan, lëng limoni dhe një litër ujë. E lani dhe dezinfektoni patëllxhanin me sodën dhe uthullën e mollës, e më pas priteni në kuba e hidhini në një enë, shtoni ujin dhe lëngun e limonit dhe përziejeni me lugë.

Patëllxhani në dietë është mjaft i mirë, në mëngjes mund ta përdorni ujin e patëllxhanit me tërshërë, në drekë sërish një gotë ujë patëllxhani para se të hani dhe të njëjtën gjë dhe në darkë.

Artikulli paraprakMbresëlënëse: Këtë maturante po e kërkojnë 12 universitete të botës (VIDEO)
Artikulli tjetërMahmuti: Nesër i publikoj emrat e spiunëve në radhët e Bashkësisë Fetare Islame