Ballina Shëndeti Këshilla Zbuloni si të bëni vetë letrat e lagura për bebet (VIDEO)

Zbuloni si të bëni vetë letrat e lagura për bebet (VIDEO)

Koha e një nëne është shumë e çmuar dhe ndoshta kjo është arsyeja përse video e kësaj nëne australiane ka bërë menjëherë xhiron e internetit.

Joy Ratima nga Melbourne ka shpërndarë një video ku tregon se si me tre produkte të vetme dhe në 3 minuta, ajo i bën vetë letrat e lagura për pastrimin e bebeve.

Sipas saj, letrat e zakonshme të lagura që blihen në supermarkete janë të mbushura me kimikate dhe për më tepër, kjo mënyrë ju bën edhe të kurseni para. Ju duhen vetëm letra, vaj kokosi dhe larës trupi.

Procesi fillon duke prerë në gjysmë një rul letre kuzhine dhe duke i futur të dy pjesët në kuti plastike prej 125ml.

Hapi i dytë përfshin krijimin e një përzierje me vaj kokosi dhe larës trupi pa kimikate, të tretur me pak ujë.

Përzierjes më pas i shtohet ujë i zier dhe hidhet në kutitë e plastikës ku ndodhen letrat.

Ndiqni videon.

Artikulli paraprakKenan fiton zemrat e të gjithëve me gjestin e radhës
Artikulli tjetërThe Rock zbulon të vërtetën tronditëse…