Ballina Aktualitet Kultura Këngët folklorike shqiptare që u bënë hite të muzikës moderne (VIDEO)

Këngët folklorike shqiptare që u bënë hite të muzikës moderne (VIDEO)

Këngë moderne që të rikthejnë te muzika folklorike. Kjo është tendenca që gjithnjë e më shumë po përhapet në muzikën shqiptare. Të rinj që rikthejnë zërat folklorik të para disa viteve, ndërthurur me elementë bashkëkohorë të muzikës, por edhe veshjes e klipeve. Ja disa nga këto bashkëpunime:

Artikulli paraprakKëshilla një gazetari portalesh (nga mender unë, në vend të Konicës)
Artikulli tjetërSHBA dhe NATO i tregojnë “vendin” Italisë, pas flirtimit me Rusinë