Ballina Aktualitet Lajme Maqedonia në zemër, Serbinë në kokë

Maqedonia në zemër, Serbinë në kokë

Vazhdojnë protestat edhe sot para kuvendit kundër miratimit të marrëveshjes së emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë. Për dallim nga dje, protesta deri tani po zhvillohet në mënyrë paqësore.

Tek protestuesit mbizotëron flamuri maqedonas por njëri nga protestuesit më të zjarrtë i cili e mbron emrin kushtetues të Maqedonisë mbante kapelë me mbishkrim Serbi./tv21/

Artikulli paraprakPrishtinë , Burri vret bashkëshorten, më pas edhe veten
Artikulli tjetërShefi i NATO-s bën deklaratën e fortë: Aleanca ushtarake mund të mos mbijetojë