Ballina Shëndeti Këshilla Mësoni tri gjëra që duhet të bëhen kundër pickimit të mushkonjave

Mësoni tri gjëra që duhet të bëhen kundër pickimit të mushkonjave

Nëse nuk mund të luftoni me mushkonjat, kruajtja e tyre ju irriton, atëherë duhet të dini se ka disa ushqime që do t’ju ndihmojnë në këtë situatë.Për të filluar, shpëlani zonën e pickuar me ujë.

Akull

Zvogëlon ‘ishullin’ e pickimit, por gjithashtu do të ndikojë në aftësinë e nervave për të dërguar sinjale të kruajtjes në tru, transmeton KosovaPress.

Bikarbonat natriumi

Përzieni bikarbonat natriumi dhe pak ujë, dhe pastaj me masën e krijuar e lyeni butë vendin e pickimit.

Qepë

Është antibiotik natyral dhe vret bakteret që shkaktojnë kruajtje me rastin e pickimit nga mushkonjat.

Artikulli paraprakKonsumoni çaj jeshil, përmirëson shëndetin e zemrës
Artikulli tjetërDhuna ndaj Selës, Georgievski dhe Pavllevski e pranuan fajin