Ballina Aktualitet Kultura Ndërron jetë babai i Michael Jackson

Ndërron jetë babai i Michael Jackson

Babai i këngëtarit Michael Jackson ka ndërruar jetë ditën e djeshme pas betejës me kancer në pankreas.

89 vjeçari ishte menaxher i muzikës dhe baba i 11 fëmijëve.

sipas burimeve të revistës People, Jackson nuk mundi të fitonte mbi sëmundjen e rëndë.

Lajmin për vdekjen e tij e konfirmuan edhe nipërit Randy Jackson Jr dhe Taj Jackson, përmes një statusi të publikuar në rrjetin social Twitter. /albeu.com/

Artikulli paraprakKy shqiptar shkon ende në shkollë
Artikulli tjetërE vërteta historike e frankizmit dhe mashtrimet e historiografisë së majtë