Ballina Diaspora Po festonte fitoren e Zvicrës, serbët i ngulin thikën shqiptarit dhe i...

Po festonte fitoren e Zvicrës, serbët i ngulin thikën shqiptarit dhe i grisin flamurin

Ndërsa po festonte fitoren e Zvicrës ndaj Serbisë, një i ri shqiptar ka mbeur i plagosur nga një grup tifozësh serbë në Bazel.

Shqiptari është goditur me thikë 3-4 herë në këmbë gjatë momentit kur po festonte me flamurin kuq e zi, raportojnë mediat italiane.

Tifofët serbë pasi e kanë goditur kanë grisur edhe flamurin shqiptar.

I riu ndodhet në spital dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Artikulli paraprakPresidenti i PE, Antonio Tajani: Unë i shoh në Shqipëri kampet e refugjatëve
Artikulli tjetërTurqia shkon nesër në zgjedhje për presidentin e parlamentin