Ballina Argëtim “Rusia 2018”, Astronautët luajnë futboll në anijën kozmike (VIDEO)

“Rusia 2018”, Astronautët luajnë futboll në anijën kozmike (VIDEO)

Astronautët rus Anton Shkaplerov dhe Oleg Artemijev në Stacionin Ndërkombëtar të Gjithësisë, kanë zhvilluar një ndeshje futboll në dy gola të vegjël. E gjithë kjo është bërë me qëllim të promovimit të botërorit i cili më 14 qershor nis në Rusi. Astronautët rus në anijen kozmike kishin vendosur dy porta të improvizuara, ndërsa terrenin e kishin zbukuruar me flamujt e vendeve pjesëmarrëse.

Të dy astronautët gjat lojës së tyre kanë dëshmuar mjeshtëritë e tyre të futbollit, ku pati shumë elemente të plota të futbollit. Anton Shkaplerov dhe Oleg Artemijev, në tokë do të kthehen më 3 qershor, ndërsa me këta në tokë do kthehet edhe topi me të cilin do hapet botërori i futbollit. Një lojë të tillë në vitin 2014 kishin luajtur amerikanët Reid Uisman e Stiven Svenson si dhe gjermani Aleksandar Gerst.

Artikulli paraprakVIDEO: Gruaja nga Fieri hipën në selinë e PD dhe tenton të hidhet
Artikulli tjetërI akuzuari nga Prokuroria Speciale ikë në Kroaci, Fatime Fetai kërkon sqarime