Ballina Argëtim Jetë & Stil Shkrimi prekës për të dashurin i vajzës që kishte vetëm pak orë...

Shkrimi prekës për të dashurin i vajzës që kishte vetëm pak orë jetë

Një vajzë e re australiane, rreth 25 vjeçare, kishte edhe pak orë jetë para se të vdiste.

Kjo pasi asaj i kishte dështuar një transplant i mushkërisë që kishte bërë dhe po mbahej në jetë me një maske oksigjeni, transmeton gazetametro.net

Orët e fundit të jetës së saj ajo i shfrytëzoi për t’ia kushtuar të dashurit të saj.

Ajo shkroi një status prekës për të që preku të gjithë që e lexuan.

“Ndoshta të kam njohur ty gjatë gjithë jetës time, ndoshta të kam njohur për 10 vjet, ndoshta të kam njohur ty për një kohë të shkurtër, por në më pak se një javë unë nuk do të shikoj më ty, kurrë nuk do të flas me ty, nuk do të të prek, nuk do të të mbaj në krah, kurrë më. Për, unë gjithmonë do të të dua, për miqësinë që kemi krijuar dhe kujtimet që kemi. Gjërat jo gjithmonë shkojnë ashtu siq i kemi planifikuar në jetë, ka disa gjëra të mëdha që kurrë nuk do t’i kemi, vende që unë kurrë nuk do të shkoj dhe nuk do të jetoj për t’i parë. Por unë gjithmonë do të qesh, sepse jam këtu. Unë kurrë në jetën time nuk kam hequr dorë dhe kurrë nuk do ta bëj, por tani thjeshtë duhet të shkoj. Të lutem jetoje jetën tënde në mënyrë absolute”. /gazetametro.net

Artikulli paraprakBANORËT E CVETOVËS PA RRUGËDALJE, SHIU I LË TË IZOLUAR (VIDEO)
Artikulli tjetërVIDEO e ditës: Tifozi meksikan me një “surprizë” për policin rus