Ballina Argëtim I ndan gardhi …fëmija dhe qeni i fqinjëve luajnë me top (Video)

I ndan gardhi …fëmija dhe qeni i fqinjëve luajnë me top (Video)

Një skenë shumë për të qeshur dhe e lezetshme për t’u parë është ajo që ndodh në oborrin e shtëpisë mes këtij fëmije dhe qenit të fqinjëve të tij.

Të dy shihen të lumtur teksa hedhin topin nga njëra anë e gardhit në tjetrën. Ata janë të ndarë fizikisht, por kanë gjetur një mënyrë për t’u argëtuar. Fëmija tërheq topin mbi dërrasat e drurit, qeni e merr atë me gojën e tij dhe ia kthen sërish fëmijës. Dhe këtu loja rifillon.

Videoja u postua në internet nga babai i vogëlushit, një fotoreporter amerikan.

“Ky gardh nuk e ndalon lojën e djalit tim dyvjeçar me mikun e tij më të mirë”, shkruan ai duke shpjeguar se video u xhirua nga një mik i familjes.

Artikulli paraprakPlastika na vjen në tryezë përmes peshkut të detit e lumenjve
Artikulli tjetërRikthehet nga ekzili. Atentat zv.presidentit në aeroport, 11 të vdekur