Ballina Aktualitet Lajme Mickovski: S’ka datë për në BE dhe ftesë të pakushtëzuar për në...

Mickovski: S’ka datë për në BE dhe ftesë të pakushtëzuar për në NATO

Lideri i opozitës Hristijan Mickovski tha se Maqedonia nuk ka marrë datë për anëtarësim në Bashkimin Europian por as ftesë të pakushtëzuar për anëtarësim në NATO. Ai tha se Qeveria e udhëhequr nga Zaev ka dështuar në të gjitha sferat, shëndetësi, ekonomie sociale.

Artikulli paraprak“S’e kam idenë çfarë the, por mu duk shume e bukur” – Batuta e Trump me Macron shkrin së qeshuri gazetarët
Artikulli tjetërSekretari amerikan i mbrojtjes për herë të parë viziton Kosovën