Ballina Aktualitet Lajme NËNSHKRUHET MEMORANDUMI PËR MIRËKUPTIM NGA ANËTARËT E NATO-S

NËNSHKRUHET MEMORANDUMI PËR MIRËKUPTIM NGA ANËTARËT E NATO-S

Radmilla Sheqerinska sot në Bruksel, e ka nënshkruar memorandumin për mirëkuptim me të cilën Maqedonia kyçet drejt “Smart Defence

Memorandumi për mirëkuptim krijon një kornizë e cila siguron mbledhjen e planeve afatshkurtre dhe afatgjate për blerjen e armëve për luftë tokësore. Ajo tha se duke punuar së bashku, vendet anëtare do të përfitojnë municion me çmimi më të lira

Përveç Belgjikës, si udhëheqëse e iniciativës, në mes nënshkruesve të memorandumit janë Gjermania, Finlanda, Danimarka, Spanja, Norvegjia, Austria, ndërsa nga vendet e rajonit është Mali i Zi.

Artikulli paraprakSa është pagesa për çdo lojtar të Francës nëse fiton Kupen e Botës
Artikulli tjetër“S’e kam idenë çfarë the, por mu duk shume e bukur” – Batuta e Trump me Macron shkrin së qeshuri gazetarët