Ballina Aktualitet Lajme Bilall Kasami për vizitë zyrtare në Shqipëri

Bilall Kasami për vizitë zyrtare në Shqipëri

Kreu i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami nesër do të realizojë vizitë zyrtare në Shqipëri. Burime brenda Besës theksojnë se Kasami do takohet me kryeministrin Edi Rama dhe kreun e Opozitës Lulzim Basha.

Takimet vijnë menjëherë pas ndryshmeve kushtetuese ku Lëvizja Besa arriti të mbrojë identitetin shqiptar dhe të mbajë gjallë çështjen shqiptare.

Artikulli paraprakE panë, por nuk u besuan syve (Video)
Artikulli tjetërZgjedhjet presidenciale/Besa dhe Aleanca me kandidat të përbashkët? Ilaz Kadriu i pranueshëm për Besën (VIDEO)