Ballina Aktualitet Sociale Gjermani me plis habit shqiptarët, ka një befasi për ta! (VIDEO)

Gjermani me plis habit shqiptarët, ka një befasi për ta! (VIDEO)

Me plis të bardhë në kokë, gjermani Gerhardt Gott ka befasuar të gjithë shqiptarët duke kënduar këngën ‘Xhamadani’ në shtëpinë e një familjeje shqiptare.

Ai bashkë me hoxhën Elvis Naçi uruan një familje shqiptare për ndërtimin e shtëpisë, shtëpi kjo që u ndihmua nga organizata e Gerhardt Gott.

Mjaftoi që Elvisi vetëm t’ia përmendte xhamadanin dhe Gerhardt të niste këndimin e saj me kitarën e tij të vogël, transmeton Gazeta Express.

Videoja e publikuar në Facebook është bërë shpejtë virale, duke marrë shumë komente dhe reagime.

Shikojeni videon:

Artikulli paraprakCila është poezia që ka shkruar Andi Bejtja për të cilën Rama tha se është 1 nga 10 më të bukura të shqipes?
Artikulli tjetërNjë kompani ajrore u ofron pasagjerëve muzikë… live!