Ballina Aktualitet Maqedonia e Veriut Kushtetuta që i hap rrugë Marrëveshjes së Prespës (VIDEO)

Kushtetuta që i hap rrugë Marrëveshjes së Prespës (VIDEO)

Parlamenti maqedonas miratoi ndryshimet kushtetuese që i hapin rrugë zbatimit të Marrëveshjes së Prespës. Që të jetë e plotfuqishme, marrëveshja duhet të miratohet dhe nga parlamenti grek, që pritet ta votojë atë javën e ardhshme, ndërkohë që Aleksis Tsipras i mbijetoi mocionit të mosbesimit. Detajet na i “Balkan ABC” i Bruna Çifligut. /abcnews.al

@tn.lajmelokale
@tetovanews